Cristian Gentea şi-a dat DEMISIA din fruntea PSD Argeş

tot articolul
Cristian Gentea şi-a dat DEMISIA din fruntea PSD Argeş

A venit decizia de numire a noului director de la Finanţe Argeş!

tot articolul
A venit decizia de numire a noului director de la Finanţe Argeş!

PSD Argeş suferă de Sindromul Stockholm

tot articolul
PSD Argeş suferă de Sindromul Stockholm

Gentea, veşti bune! Tarife mai mici la Apa Canal

tot articolul
Gentea, veşti bune! Tarife mai mici la Apa Canal

Publicitate

Vizualizezi:acasa -> actualitate -> Premianţii Festivalului Concurs „Dinu Lipatti“


Premianţii Festivalului Concurs „Dinu Lipatti“


Google
Premianţii Festivalului Concurs „Dinu Lipatti“ SECŢIUNEA PIAN - CLASA I 1. Anastasia Ioana Coman - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul I, 97 puncte 2. Crina Ilinca Leontieş - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul III, 93 puncte

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a II-a
1.    Alexandru Dumitru - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim 
2.    Doriana Ciobanu - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim
3.    Rareş Florin Cristescu - Şcoala Populară de Arte Râmnicu Vâlcea - Premiul I cu punctaj maxim
4.    Alexandru Corneanu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul II, 96 puncte
5.    Teodora Maria Bănică - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul II, 94 puncte
6.    Eva Harabagiu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul II, 95 puncte
7.    Sabina Elena Terzea - Liceul de Artă Dinu Lipatti Piteşti - Premiul III, 93 puncte
8.    Teodor Mihail Grigorescu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul III, 91 puncte.
9.    Ioana Sara Şchiopu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul III, 90 puncte.
10.    Marie Isabelle Mirciu - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul III, 90 puncte.
11.    Irina Anastasescu - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul III, 90 puncte.
SECŢIUNEA PIAN - CLASA a III-a
1.    Ioan Turliu - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul II, 94 puncte

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a IV-a
1.    Valenţiu Grigorescu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim
2.    Marius-Alexandru Tănase - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim
3.    Alina Daria Albei - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul I cu punctaj maxim

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a V-a
1.    Cătălina Ioana Preda - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul III, 92 puncte
2.    Ana Marina Mitu - Şcoala de Muzică Câmpulung - Premiul III, 90 puncte
3.    Ioan Turliu - Şcoala Gimnazială de Arte Nr. 2, Bucureşti - Premiul II, 94 puncte. 
SECŢIUNEA PIAN - CLASA a VII-a
1.    Yosua Emanoil Stan - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a IX-a
1.    Laurenţiu Gerard Rusu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a X-a
1.    Theodor Dumitru - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim


SECŢIUNEA PIAN - CLASA a XI-a
1.    Andrei Surdu - Liceul de Arte Marin Sorescu, Craiova - Premiul I, 97 puncte

SECŢIUNEA PIAN - CLASA a XII-a
1.    Andrei Crăciun - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul II, 96 puncte

SECŢIUNEA VIOARĂ - Clasele I-II
1.    Giulia Florentina Lixandru - Şcoala Gimnazială de Muzică nr 2, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim
2.    Delia Marilena Zamfir - Şcoala Gimnazială de Muzică nr 2, Bucureşti - Premiul I, 98 puncte
3.    Petru Moise - Şcoala Gimnazială de Muzică nr 2, Bucureşti - Premiul II, 95 puncte

SECŢIUNEA VIOARĂ - Clasele III-IV
1.    Marie-Isabelle Yamamura - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul 1 cu punctaj maxim
2.    Alina Dragomir - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul III, 92 puncte

SECŢIUNEA VIOARĂ - Clasele V-VI
1.    Na Na Zhang - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul 1 cu punctaj maxim
2.    Aaron Ciobanu - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul 1 cu punctaj maxim
4.    Alexandru Cristian Lixandru - Şcoala Gimnazială de Muzică nr 2, Bucureşti - Premiul II, 95 puncte
3.    Ramon Ionescu - Liceuld e Arte Victor Giuleanu Râmnicu Vâlcea - Premiul III, 91 puncte


SECŢIUNEA VIOARĂ - Clasele VII-VIII
1.    Alexandru Matteo Corbu - Liceul de Arte Dinu Lipatti Piteşti - Premiul II, 95 puncte

SECŢIUNEA VIOARĂ - Clasele XI-XII
1.    Alexandru Matteo Corbu - Colegiul Naţional de Muzică George Enescu, Bucureşti - Premiul II, 94 puncte

SECŢIUNEA VIOARĂ - Studenţi
1.    Răzvan Ionuţ Anemţoaei - Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim

SECŢIUNEA CANTO - Clasa a IX-a
1.    Antonio Andrei - Liceul de Arte Dinu Lipatti, Piteşti - Premiul I
2.    Codruţa Şervet - Liceul de Arte Dinu Lipatti, Piteşti - Premiul I
3.    Ştefania Coman - Liceul de Arte Dinu Lipatti, Piteşti - Premiul II

SECŢIUNEA CANTO - Clasa a X-a
1.    Maria Miruna Dascălu -  Liceul de Arte Marin Sorescu - Premiul I cu punctaj maxim
2.    Ana-Maria Avram - Colegiul Naţional de Arte Dinu Lipatti Bucureşti - Premiul I
3.    Fineas Mihai - Liceul de Arte Victor Giuleanu Râmnicu Vâlcea - Premiul I
4.    Andrada Răducan - Liceul de Arte Marin Sorescu, Craiova - Premiul III

SECŢIUNEA CANTO - Clasa a XI-a
1.    Maria Cristina Fieraru - Colegiul Naţional de Arte Dinu Lipatti, Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim
2.    Simona Monete - Liceul de Artă Marin Sorescu, Craiova - Premiul I
3.    Ionuţ Gabriel Ungureanu - Liceul de Arte Victor Giuleanu, Râmnicu Vâlcea - Premiul II
4.    Elena Cristina Popa - Liceul de Arte Marin Sorescu, Craiova - Premiul II
5.    Gengis Say-Ufuk - Liceul de Arte Marin Sorescu, Craiova - Premiul III
 
SECŢIUNEA CANTO - Clasa a XII-a
1.    Mădălin Cismaru - Liceul de Arte Victor Giuleanu, Râmnicu Vâlcea - Premiul III

SECŢIUNEA CANTO - Studenţi
1.    Diana-Florentina Alexe - Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti - Premiul I cu punctaj maxim


 







Etichete: nu exista etichete pentru articolul Premianţii Festivalului Concurs „Dinu Lipatti“





Comentarii

*NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.argesenii.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.
Click pe pictograma pentru a vizualiza comentariul!


Nu exista nici un comentariu pentru acest articol. Poti fi primul care comenteaza acest articol folosind formularul de mai jos.


Adauga un comentariu





   
(Maximum caractere: 20) Caractere ramase



   
(Maximum caractere: 50) Caractere ramase

   
(Maximum caractere: 3000) Caractere ramase

Va rugam introduceti codul din imaginea din dreapta pentru a preveni spamul