ACUM! ARDE o casă în Argeș!
Autor: Costin Popescu
Publicat la: 16/06/2025
Pompierii argeșeni intervin în aceste momente la stingerea unui incendiu care a cuprins o casă în comuna Sălătrucu..
"Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat intervin pentru localizarea și stingerea unui incendiu izbucnit la o casă bătrânească din comuna Sălătrucu.
La sosirea colegilor noștri, locuința ardea generalizat, pe o suprafață de aproximativ 60mp.
Incendiul este localizat,se lucrează pentru lichidare.
Până la acest moment, nu au fost identificate victime", transmit reprezentanții ISU Argeș.








