CADAVRU descoperit pe marginea drumului într-o comună din Argeș!

Autor: Costin Popescu
Publicat la: 08/01/2026

Descoperire șocantă în această dimineață în comuna argeșeană Drăganu, acolo unde un bărbat în vârstă de 63 de ani a fost găsit mort pe marginea drumului. Bărbatul a fost găsit agonizând pe marginea drumului, de către un vecin, acesta fiind cel care a și sunat la 112. 

Din păcate, victima a decedat, în acest caz fiind deschis un dosar penal pentru a stabili circumstanțele în care a survenit decesul bărbatului. 

"În ziua de 8 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Pitești au fost sesizați prin Serviciul Național Unic Apeluri de Urgență 112 cu privire la faptul că un bărbat a fost găsit inconștient, pe raza comunei Drăganu.

La fața locului s-a deplasat un echipaj medical, care a constatat decesul.

De asemenea, la fața locului au intervenit pentru primele măsuri specifice, polițiștii Secției de Poliție Rurală Drăganu, rezultând că cel în cauză este un bărbat de 63 de ani, din Drăganu.

Cercetările urmează să fie preluate de către polițiștii de investigații criminale, sub supravegherea unui procuror, urmând ca pentru stabilirea cauzelor decesului, să fie dispusă efectuarea unei autopsii medico-legale.

Cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a survenit decesul persoanei în cauză și pentru luarea măsurilor legale care se impun", transmit reprezentanții IPJ Argeș. 

Ultimele articole din categoria Actualitate