Sorin Grindeanu acuză o campanie cu boți la adresa PSD!

Autor: Costin Popescu
Publicat la: 13/05/2026

Sorin Grindeanu, liderul PSD, acuză că la adresa partidului său se duce o campanie cu boți, similară celei din campania lui Călin Georgescu. Grindeanu spune că el și partidul său și-au închis comentariile pe rețele de socializare ca să nu fie înjurați inutil.

"Am mai spus în aceste zile. Am mai trăit perioade de astea, știți când? Nu știu câți dintre ei sunt boți, tiriboți, asta nu înseamnă că nu sunt și oameni reali. Eu sunt un om deschis la critici și să mă schimb dacă am greșit ceva. Asta nu înseamnă că trebuie să accept tot felul de mașinării. Nu PNL a făcut campania lui Georgescu? Nu ați văzut atunci? Eu am văzut în presă că cei care s-au ocupat online de campania lui Călin Georgescu e aceeași firmă care se ocupă de campania PNL. Ce, e vreun secret?", a spus Sorin Grindeanu.

Ultimele articole din categoria Politic