Ziua Eroilor a fost comemorată la Pitești!
Astăzi, în ziua sfântă a Înălţării Domnului, la Cimitirul Eroilor din Pitești a avut loc ceremonia militară și religioasă dedicată Zilei Eroilor, un omagiu adus memoriei ostașilor români care s-au jertfit pe câmpurile de luptă pentru apărarea țării, pentru credință și libertate.
În cadrul manifestărilor, delegația Consiliului Județean Argeș, condusă de vicepreședintele Adrian Dumitru Bughiu, a depus o coroană de flori la Monumentul Eroilor, în semn de respect și profundă apreciere pentru sacrificiul suprem al eroilor neamului românesc.
Recunoştinţă eternă eroilor noștri!








